Carbo Plus

Carbo Plus

Kod produktu: Carbo Plus
Dostępność: W magazynie
69.00PLN
-+

Carbo Plus jest napojem energetycznym przeznaczonym dla sportowców, którzy potrzebują energii przez dłuższy okres czasu.
Dedykowany sportowcom, uprawiającym sporty wytrzymałościowe takie jak biegi, kolarstwo czy triathlon. Zawiera zarówno szybko jak i wolno przyswajalne źródła węglowodanów. Carbo Plus to kompletny zestaw składników niezbędnych przy przemianie energii:

  • dekstroza i izomaltuloza - szybko przyswajalne źródła energii,
  • maltodekstryna - polisacharydy, które są stopniowo przyswajalne przez organizm. Stanowią one stałe źródło energii dla organizmu, zapewniające stopniowe wchłanianie, przez co są przedłużonym źródłem energii (w przeciwieństwie do np. glukozy, która przyswaja się szybko powodując piki glikemiczne),
  • l-karnityna - stymuluje spalanie tłuszczu, zwiększając maksymalną wydolność tlenową oraz poprawia wykorzystanie glikogenu podczas długotrwałej aktywności,
  • l-arginina - najpopularniejszy z aminokwasów zwiększający poziom energii potrzebnej do uprawiania sportu,
  • aminokwasy rozgałęzione BCAA  (leucyna, izoleucyna, walina) - aminokwasy odgrywające kluczową rolę podczas przemian metabolicznych w mięśniach.
Obecność tych elementów sprawia, że Carbo Plus jest idealnym uzupełnieniem dla tych, którzy uprawiają sporty wytrzymałościowe. Jego przyjęcie przed treningiem zapobiega niedoborom glikogenu w mięśniach, co korzystnie wpływa na jakość i intensywność treningu. Carbo Plus może być stosowany jako dodatek do codziennej diety, zwłaszcza podczas porannego posiłku, bądź zastąpić posiłek  w sytuacji gdy normalne pożywienie jest niedostępne w celu uniknięcia spadku energii. W celu zwiększenia działania produkt zaleca się spożyć dwie godziny przed treningiem.

Opakowanie: 530g.

Smak: Czerwona pomarańcza.

Sposób użycia: Rozpuścić 53g produktu w 500ml wody (4 łyżki stołowe) i użyć w ciągu następnych 3 godzin.

Zastosowanie: przed / w trakcie wysiłku w dwóch dawkach dziennie.

Składniki: Maltodekstryna, Dekstroza, Izomaltuloza, Kwas cytrynowy, L-leucyna, L-karnityna, L-winian, Aromaty, L-arginina, L-izoleucyna; L-Walina.

Ostrzeżenia: Produkt ten powinien być stosowany jako część zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia. Nie należy stosować u kobiet w ciąży, dzieci, lub w inny sposób przez dłuższy czas bez konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej ilości spożycia. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu.


Wartości odżywcze
100g
53g/500ml
Wartość energetyczna

1606 kJ

377 kcal

851 kJ

200 kcal

Białko
4,36 g
2,31 g
Węglowodany
86,7 g
45,9 g
Maltodekstryna
64,1 g
34 g
Izomaltuloza
9,4 g
5 g
Dekstroza
15 g
8 g
Tłuszcze
0 g
0 g
L-leucyna 1415 mg
750 mg
L-isoleucyna
707,5 mg
375 mg
L-walina
707,5 mg
375 mg
L-arginina
943,5 mg
500 mg
L-karnityna
943,5 mg
500 mg
* - procent zalecanej dziennej dawki